Hakkımızda

Hakkımızda Resim
KURUCUMUZ DİYOR Kİ;
Ülkemizin en güzide büyükşehirlerinden olan Kocaeli ilimizin en güzide ilçesi İzmit’ in şehir merkezinde ‘’Cemre Kız Öğrenci Yurdu’’ olarak hizmet veriyor olmanın bizlere yüklediği sorumlulukları biliyoruz. Keza yine ülkemizin en güzide üniversitelerinden biri olan Kocaeli Üniversitesi öğrencilerini ağırlamanın hem gururunu yaşıyor hem de önemini biliyoruz.

Yüksek standart beklentileriyle ilimize, üniversitemize gelen tüm öğrenci ve velilerimizin beklentilerini karşılamak üzere üzerimize düşeni yapıyoruz. Sürekli yenilikler arıyor, konfor çıtasını yükseltmeye çalışıyor, tavsiye görüş ve öneriler doğrultusunda ve gelişen-değişen hizmet anlayışıyla maksimum memnuniyet sağlamaya çalışıyoruz.
Öğrenim hayatının önemli bir aşaması olan üniversite döneminde gözbebeğiniz çocuklarınıza ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyarız. ”Kızınız kızımızdır” anlayışıyla güvenli, rahat ve kaliteli konaklama-barınma hizmeti vereceğimizi beyan ederiz. Emanetleriniz olan çocuklarınıza ”çocuklarımız” anlayışıyla yaklaşacağımızı bilmenizi isteriz. Yüz yüze görüşmek temennisiyle esen kalınız.

KURUMUMUZUN FİZİKİ ÖZELLİKLERİ

• Bodrum zemin 4 kattan oluşan, öğrenci yaşam alanına uygun tasarlanmış, deprem yönetmeliğine uygun, yurt formatında imal edilmiş, 2006 yapımı, geniş ve konforlu bina
 1350 m2 kapalı alan
 90 m2 24 saat kullanıma açık kafeterya
 41 m2 ücretsiz kullanıma açık spor salonu
 44 m2 24 saat kullanıma açık etüt odası
 42 m2 24 saat kullanıma açık kütüphane-bilgisayar odası
 10 kişilik asansör
 Zemin kattan düzayak, geniş ve ferah giriş
 Yangın merdiveni
 Jeneratör
 Hidrofor
 20 tonluk galvaniz su deposu
 150 cm genişliğinde sahanlıklı ferah merdivenler

KURUMUMUZUN SOSYAL ÖZELLİKLERİ
 Şehir merkezinde, tüm sosyal olanakların göbeğinde yaşam.
Anıtpark, Güzel Sanatlar Fakültesi’ne 5 dk. yürüme mesafesi, Umuttepe kampüsüne (15-20 dk.) ve diğer yerleşkelere (20-25 dk) tek araç ile ulaşım.
 Çarşı, avm, durak, hastane, market, terzi, kuaför, cafe, kargo, sinema, vs. gibi tüm sosyal ihtiyaç alanlarına yürüme mesafesinde.
 Zengin, bol çeşit açık büfe kahvaltı.
 1-2-3-4-6 kişilik 25 adet oda seçeneği.
 Geniş balkonlu teras katı oda seçenekleri.
 Parmak izi okuma ile giriş sistemi.
 16 adet kamera ile 24 saat kayıt.
 Girişte dezenfektan standı ve ateş ölçer.
 Sınırsız ve kesintisiz her katta ayrı internet bağlantısı.
 Her katta çamaşır makinası.
 Her katta ücretsiz ütü kullanımı.
 Her katta kişiye özel ayakkabı dolapları.
 24 saat sıcak su.
 Revir.
 Valiz odası.
 Mescid
 Her öğrenciye çalışma masası, sandalyesi ve kıyafet dolabı.
 Ücretsiz; buzdolabı, bulaşık makinası, tost makinası, ocak, fırın, kahve makinası, bilgisayar, çamaşır askısı kullanımı.
 Odalarda ve katlarda temizlik hizmeti.
 Yıl içi sosyal etkinlikler.(Kutlamalar, gezi programları, sempozyumlar, vs.)
 7 gün 24 saat öğrencilerimizin yanında olan deneyimli ve güler yüzlü idari personelimiz.Kurumumuzda teknik donanım ve tefrişat açısından oldukça rahat bir ortam sunulmaktadır. Bodrum, zemin ve 4 kattan müteşekkil olan kurumumuzun ferahlığı kapıdan girişle birlikte kendini hissettirmektedir.246 m2 lik alana sahip olan giriş katımızda kendinizi güvende hissedebileceğiniz kurumsal bir hüviyet sizi karşılamakta, geniş koridor, geniş merdiven, geniş ortak alanlar ve geniş yaşam alanları ile güven vermektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığının ilgili yönetmelik ve yönergelerine ve uygun kriterlere sahip olmamız ayrıca güvenlik hissini pekiştirmektedir.

Zemin katımız; ziyaretçi alanı, danışma, müdüriyet, idari kısım, kafeterya, mutfak, asansör, merdiven, wc-lavabodan teşekkül, düzayak girişi ve yüksek tavanıyla oldukça konforlu ve rahat bir kullanım alanına sahiptir.

Bodrum katımız; 44 m2 etüd odası, 42 m2 internet ve kütüphane alanımız, 41 m2 spor salonumuz ilave olarak mescid, su deposu, valiz odası, su deposu-hidrofor odasından teşekkül edilmiştir. Bu katımız oldukça geniş kullanım alanlarına sahip olmakla birlikte 24 saat hizmete açıktır.

Yaşam alanlarımız 4 kata yayılmış farklı büyüklük ve yatak sayılarından oluşan 25 oda şeklinde dizayn edilmiştir. Her katta 4 adet duş bölümü ve 3 adet wc bulunmaktadır.

Çamaşır makinalarımız, buzdolaplarımız ve ütülerimiz öğrencilerimizin hizmetine sınırsız olarak sunulmakta, kesintisiz hizmet vermektedir.

”Kızınız kızımızdır” düsturu ve tüm öğrencilerimizin bize emanet edildiği bilinciyle ev sahipliği yapılmakta, kızlarımızın huzurlu ve sorunsuz bir öğretim hayatı geçirmeleri için samimi olarak çalışılmaktadır.

Kızlarımızın kendilerini güvende ve rahat hissedebileceği, evinden ve ailesinden uzak kalacağı tüm zamanları hüzünle değil keyifle geçirebileceği, bu vesileyle hayata hazırlık yapabileceği emniyetli ve kaliteli bir ortam sunmaya çalışıyoruz.

Sorumluluğumuzu biliyor, sizleri kurumumuza davet ediyoruz…
Hakkımızda resim 2